Filtroni Ofertat
 
Fundjave ne perlen e Adriatikut Dalmat, Kroaci
Nisja Kthimi Qendrimi Cmimi Femijet Transporti Koncepti
27/11/2017
29/11/2017
2Net / 3Ditë
109 €
99 €
Autobus
Mëngjes dhe Darkë
Rezervo

Fundjave ne perlen e Adriatikut Dalmat, Kroaci
DITA PARE: SIBENIK Nisja ne oren 4:00 nga Tirana. Pas kalimit te pikes kufitare te Muriqanit vazhdim i udhetim neper rivieren e Malit te Zi pa ndalesa. Vizite e panoramike e Shen Stefanit, Budves dhe Tivatit. Kalimi i gjirit te Kotorit me traget per ne Hercegnove dhe vazhdi i udhetimt per ne territorit Kroat. Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushime. Mberrijta ne Sibenik te Kroacise mbasdite dhe akomodimi ne hotel. Ne asistencen e guides, vizitojme Sibenikun si qytetin e vjeter (Citadelen), Kalane dhe portin e jahteve. Kthimi ne hotel dhe darka ne restorantin e hotelit. Pas darka e lire.

DITA E DYTE: PARKU NATYROR KRKA – SPLIT
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Parku Natyror KRKA, i cilesuar si parku me i bukur i territorit te Kroacise. Me nje siperfaqe prej 109 km katror, parku KRKA (i shpallur park kombetar ne 1985) shquhet per ujevarat e tij qe formohen gjate kaskades se lumit Krka dhe si nje habitat i mrekullueshem per zogjte (mbi 225 specie te ndryshme jetojne ne Krka), duke kthyer shetitjen ne kete park nje simfoni cicerimash. Vizite e parkut per 4-5 ore dhe me pas udhetimi per ne Split. Vizite e atraksioneve kryesore te qytetit te Splitit si e Pallati i Duklicianit, Kalane e vjeter, Katedralen e Santa Dominos… etj. Kohe e lire per kafe dhe shetije ne Split. Kthimi ne hotel dhe darka ne restorantin e hotelit.

DITA E TRETE: TROGIR – TIRANE  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit udhetojme drejt Trogirit. Vizite  e qytetit te vjeter te Trogirit, portit te jahteve dhe ures se qytetit. Pas vizites nisja drejt Tirane duke pershkruar rivieren Kroate dhe Malit Zi. Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushime. Kthimi ne Tirane ne darke

Ne cmim perfshihet:
➡Transporti sipas pogramit me autobuz komod vatjie – ardhje dhe te gjitha shetitjet
➡Akomodimi per 2 nete ne hotel 3* ne Sibenik
➡Mengjesi dhe darke per te gjitha ditet e qendrimit ne hotel
➡Shoqerues shqiptar gjate gjithe turit

Biletari :

Tel : +355 4 222 8141 / 22 33 373
Fax: +355 4 2228140
Mobile: +355 682049597 / 682049598
             +355 662049597 / 662049598
Email : [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]

Turizem :

Tel : +355 4 22 33 419
Mobile: +355 66 20 82 915
Email: [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]