Union Travel
Turizem: +355 4 22 33 419
Biletari: +355 4 22 28 141
Filtroni Ofertat
 
Fundjave ne Matka, Maqedoni

Për momentin nuk ka asnjë datë të paracaktuar për këtë udhëtim. Nëse jeni të interesuar për këtë paketë turistike, ju lutemi të na kontaktoni për detaje të mëtejshme! Klikoni këtu për të na kontaktuar.


Fundjave ne Matka, Maqedoni
DITA E PARE: TIRANE - MATKA
Nisja ne mengjes ne oren 05:00 drejt Maqedonise. Ndalesa e pare do jete tek bar kafe Gjahtari ne Librazhd. Me pas nisemi per ne qytetin e Struges, ku buze lumit te Drinit te Zi, do te shijojme kafen dhe do kemi mundesine per te ngrene.
*Pas pushimit nisemi drejt Liqenit te MATKA-s.
I ndodhur vetem 10 km larg Shkupit dhe 15 km larg Tetoves, Liqeni Matka-s eshte “Perralla me re” e vendit fqinj te Maqedonise. Dita e pare deri ne oren 18:00 do te jete e dedikuar vetem per vizituar bukurite e Kanionit Matka.
Pas konsumimit te drekes ne restorantet buze liqenit, nje nder eksperiencat qe nuk duhet humbur eshte edhe lundrimi me motoskafe te vegjel pergjate liqenit, duke soditur natyren e bukur qe karakterizon Matken (opsionale 6 eur p.person per 30 min). Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelos, qe eshte nje nder Shpellat me unike ne Ballkan. E gjate prej 175 m, ne brendesi te shpelles ndodhen 3 liqene te vegjel.
Kohe e lire ne dispozicioon per te zvizituar e menyre individuale kanionin.
Ne oren 18:30 do te behet nisja per ne Tetove per tu akomoduar ne hotel me 4*, ne qender te Tetoves.
*Darka ne restorantin e hotelit.
*Pas darke shetitje e lire ne qendren e Tetoves.


DITA E DYTE: VIZITE NE TETOVE – VIZITE NE OHER
*Pas mengjest ne hotel, vizitojme xhamine e shume ngjyrave ne Tetove, nder atraksionet turistike me te bukura te qytetit.
*Me pas udhetojme drejt qytetit te bukur te Ohrit, 133 km larg Tetoves.
Vizita jona fillon ne bulevardin e Ohrid, sheshi Lyhnidas, ngjitemi per te pare kishen e Shen Sofise (opsionale hyrja), ecja poshte per te pare Teatrin Antik, vizite ne kishen e Shen John Kaneo, vizite ne kishen e Shen Klementit, ku rruga na con drejt kalase se Samuelit (opsionale 30dinar)
*Dreka e lire per tu konsumuar buze liqenit te Ohrit (ku sdo te mungojne rekomandimet tona).
Pas vizites se qytetit te Ohrid vazhdojme drejt Shen Naumit, vizite e lire.
Me pas nisja drejt Tiranes, do te ndalojme dhe ne Tushemisht per foto tek busti i Teto Ollges.
Fundi i sherbimit tone i cili do te vazhdoje dhe ne udhetimin e rradhes.

Ne cmim perfshihen:

-  Transporti Tirane – Matka – Tetove – Tirane
-  1 nate akomodim ne hotel me 4* ne qender te Tetoves
-  Mengjesi dhe Darke gjate qendrimit ne hotel

Ne cmim nuk perfshihen:
-  Dreka e seciles dite
-  Bileta e motoskafit per shetije 30 minuta ne liqenin Matka (opsionale)
-  Hyrjet neper site

Biletari :

Tel : +355 4 222 8141 / 22 33 373
Fax: +355 4 2228140
Mobile: +355 682049597 / 682049598
             +355 672049597 / 672049598
Email : [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]

Turizem :

Tel : +355 4 22 33 419
Mobile: +355 67 20 82 915
Email: [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]