Filtroni Ofertat
 
Tur Kulturor ne Bukuresht, Rumani
Nisja Kthimi Qendrimi Cmimi Femijet Transporti Koncepti
25/11/2017
29/11/2017
4Net / 5Ditë
199 €
180 €
Autobus
Mëngjes dhe Darkë
Rezervo

Tur Kulturor ne Bukuresht, Rumani
Dita 1: Nisja ne mengjes heret nga Tirana, me itinerarin Tirane - Shkup - Sofie. Akomodim ne Hotel me 3***+ ne qender ne Sofie. Pas nje pushimi te shkurter, takohemi ne holl per nje shetitje panoramike te qytetit ku do te vizitojme dhe Katedralen e Shen Sofies. Darka e lire

Dita 2: Ne mengjes nisja drejt qytetit te Bukureshtit. Mberritja ne Hotel dhe akomodim. Pas nje pushimi 1 oresh takimi me guiden ne hollin e hotelit per te filluar me viziten e Bukureshtit: Ateneum Rumun, Pallatin e Mbretit, Kishen Shqiptare dhe Kisha Luterane, ku ndodhet dhe varri i Princ Vidit. mbas kesaj vizite, do te vazhdojme te vizitojme Pallatin e Parlamentit ose Shtepine e Cauceskut, nje nder ndertesat me te bukura ne bote, qe eshte i pari ne Europe per nga madhesia e tij dhe i dyti pas Pentagonit. Dita do te mbyllet duke vizituar parkun Cishmugiu, nje nga vendet me te qete te Bukureshtit, ku do te keni mundesi per kafe dhe per shetitje te lire. Ne darke kthimi ne hotel.

Dita 3: Pas mengjesit, do te vizitojme "Harkun e Triumfit", shtepine e Gazetareve (Casa Presei), parku “Herastrau” dhe bulevardi “Chiselef” qe eshte bere sipas modelit te bulevardit “Champs Elisees” ne Paris. Vazhdojme drejt Sinaias, nje nder qytetet malore me te bukura te Rumanise, ndalese per pushimin e drekes (fakultative) ku nuk do te mungojne dhe sygjerimet tona. Pas vizitave akomdim ne hotel.

Dita 4: Pas mengjesit kohe e lire per Shopping ne qendren tregtare AFI Palace Cotroceni, nder me te medhate ne rajon. Nisemi drejt Sofjes ne Bullgari me ndonje ndalese pergjate rruges. Mberritja e akomodim ne hotel.

Dita 5: Mengjesi ne hotel dhe nisja drejt Shqiperise.

Shenim: vizita ne keshtjellen e Drakules eshte opsionale

Te Perfshira ne Cmim:
  • Udhetimi me autobus komod
  • 4 Net qendrimi ne hotel ne Sofje dhe Bukuresht
  • Mengjeset + Darkat
  • Guide dhe Shoqerues Shqiptar gjate gjithe udhetimiti dhe qendrimit ne Bukuresht
  • Vizitat ne pikat turistike te siperpermendura
Nuk perfshihen ne cmim:
  • Biletat hyrese ne muze
  • Cfare nuk eshte permendur ne program.Shenim: Videoja eshte sygjestive. Hoteli dhe restauranti i shfaqur ne video nuk jane subjekt i kesaj oferte.

Biletari :

Tel : +355 4 222 8141 / 22 33 373
Fax: +355 4 2228140
Mobile: +355 682049597 / 682049598
             +355 662049597 / 662049598
Email : [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]

Turizem :

Tel : +355 4 22 33 419
Mobile: +355 66 20 82 915
Email: [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]
           [oferta turistike]